مقاله دو

میز و صندلی راحت و زیبا
اگر چه انتخاب میز و صندلی مناسب برای کافی‌شاپ در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد، اما ظرافت‌های خاصی هم دارد. راحتی میز و صندلی کافی‌شاپ زمان بیشتری مشتریان را در کافی‌شاپ نگه می‌دارد تا با دورهمی های دوستانه یا مطالعه و نوشیدن بهترین قهوه‌ها، می‌تواند تایم بیشتری آن‌ها را جذب کند و حتی برایشان به یک عادت روزانه یا هفتگی تبدیل شود.
قیمت‌های مناسب
وقتی یک کافه نوشیدنی‌های با کیفیت داشته باشد، میز و صندلی راحت و فضای دنج، دسترسی به اینترنت و از همه این‌ها گذشته قیمت مناسب و منصفانه‌ای هم داشته باشد،بی شک گزینه مورد انتخاب افراد میشود و معمولاً این‌گونه مکان‌ها به پاتوق‌های دنج بدل می‌شوند..
فضای رستوران
امکان سرمایش و گرمایش آن در تابستان و زمستان به‌ خوبی فراهم‌ شده باشد و اگر ابعاد رستوران بزرگ است، حتماً تهویه مطبوع داشته باشد به طوری که درجه حرارت داخل رستوران برای فصول مختلف سال و نیز بر اساس سلیقه مشتری‌ها تنظیم باشد
فضای بازدرمحیط رستوران مورد پسند افراد زیادیست.
میز و صندلی‌های رستوران
مشخصات میزهای سالن غذاخوری و ابعاد آن‌ها به شرح ذیل است:
فضای لازم برای هر صندلی ۱.۵ تا ۲.۵ مترمربع.

فاصله‌ی بین میزها ۱.۳۰ متر.
ارتفاع میزها با صندلی معمولی ۸۰ سانتیمتر و با صندلی باز ۹۰ سانتیمتراست (باید حتماً صندلی بلند مخصوص کودک در رستوران باشد تا کودکان را بتوان در آن قرار داد.)

میز غذاخوری جهت راحتی مشتریان لازم است میزی در نظر گرفته شود که برای هر نفر مساحتی با ابعاد که ۶۰ * ۴۰ سانتیمتر را ایجاد کند این مورد باعث می‌شود که افرادی که در کنار هم غذا می‌خورند فضای کافی برای غذا خوردن را داشته باشند. اگر چه گاهی فاصله ۲۰ سانتیمتر فضای اضافی در مرکز برای ظروف مطلوب است اما در مجموع عرض ۸۰-۸۵ سانتیمتر برای میز غذا مناسب می‌باشد میزهای گرد یا میزهای شش یا هشت ضلعی با قطر ۹۰-۱۲۰ سانتیمتر برای چهار نفر ایده‌آل است و می‌تواند در صورت لزوم یک یا دو نفر دیگر را هم پذیرا باشند.
صندلی رستوران باید دارای کف مناسبی باشد که هنگام نشستن روی آن مقدار کمی فرو برود. در غیر این صورت فرد احساس خواب‌رفتگی و ناراحتی در ناحیه‌ی لگن را خواهد کرد. دسته‌ی صندلی باید در جای مناسبی باشد، یعنی نه خیلی بالا باشد و نه خیلی پایین زیرا در این صورت، آرنج را دچار مشکل خواهد کرد.
مبلمان مناسب فضای باز و دکوراسیون خارجی
مبلمان داخل منزل و فضای بسته با مبلمان فضای باز، باغ، ویلا، حیاط و بالکن متفاوت است. این تفاوت‌ها هم در مواد استفاده‌ شده و هم در ظاهر و طراحی است. اگر حیاط، باغ، ویلا یا حتی تراسی دارید که قابل استفاده است و می توانید از فضای آزاد آن لذت ببرید به راحتی می توانید با مبلمان فضای باز آن را دکوراسیون کنید و آنجا را به محیطی دل‌نشین برای جمع شدن دوستان و خانواده تبدیل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
به بالای صفحه بردن